RD007.5 LEWISIT / FACE TOMORROW

„s/t“ split 7″ EP

Lewisit hrají neuro hardcore s pěkně zpraseným zvukem, žádná slast, fanoušci kapel Neurosis nebo Isis si jistě přijdou na své. Holandský Face Tomorrow hrajou příjemný melodický positive hardcore, je to takový dost emotivní a upřímný; myslím, že tohle je fakt povedená deska. Minimalistickej, ale hezkej obal.
Vyšlo ve spolupráci s Lewisit records.

SEZNAM SKLADEB:

LEWISIT
1. Ewu
FACE TOMORROW
1. Worth the wait
2. Saved

DATUM VYDÁNÍ: prosinec 2003

NÁKLAD: 300 ks – černý vinyl

DOSTUPNOST: vyprodáno

RECENZE:

Just Do It # 4
Epka má celkom zaujímavo vyriešený oba – dá sa šetriť nie vždy na úkor kvality. Spustim stranu LEWISIT z Čiech, kedysi tu hrával aj Hukot z t11. Sprasený zvuk, monotónne a pritom agresivne melódie, gitara kvílí, odriekaný nejaký text – celkovo dosť pochmúrne a velmi mi to pripomína napríklad LVMEN. Trošku som sklamaný, že sa nekričí, ale nakoniec aj to príde, takže z mojej strany úplná spokojnosť. To, čo hrajú FACE TOMORROW z Holandska, sa asi väčšine páčiť nebude. Ale kašlať na to, s „Worth the wait“ by sa s prehladom pobili o prvenstvo v MTV top 20. Trochu do ema poppy punk. Táto kapela musí fičať, na ich stránke si možte stáhnuť blbosti s názvom kapely od výmyslu sveta (wallpapery, kurzory, šetriče …) a hrajú každý víkend koncert a to vraj všetci študujú … klobúk dolu.

Cabaret Voltaire # 20
Ihned na začátek musím říct, že ani jedna z kapel nehraje muziku, kterou poslouchám. Dokladem může být i to, že byl problém vybrat správnou rychlost otáček pro stranu LEWISIT. Tato kapela se sama označuje jako skupina hrající „temný noise rock“. Nevěděl jsem, co si pod tím představit, ale jejich song Ewu mi hodně napověděl. Úplně mě to nevzalo, ale jistý kouzlo jejich hudba určitě má. Strana holandských FACE TOMORROW už pro mne byla mnohem stravitelnější. Jedním slovem „emo“. Plačící zpěv doplněný vcelku svižnou hudbou… Michal z Lewisit psal, že v jejich hudbě slyší vliv grunge… a mám takovej pocit, že není daleko od pravdy. Po poslechu celého epka jsem měl z toho počinu velmi zvláštní, ale pozitivní pocit…

Cabaret Voltaire # 20
Možná to bude trochu blbý, ale nebudu zde recenzovat LEWISIT, ale pouze a jen FACE TOMORROW. Proti Lewisit opravdu nic nemám, ale Face Tomorrow mne opravdu dostali. Jejich songy „Worth the Wait“ a „Saved“ ve mně probudili cosi uvnitř mysli. Při poslechu této emo kapely z Holandska jsem zjistil, že je fakt emo, protoe to co mě napadalo bylo zvláštní, trochu depresivní a trochu pozitivní. Nevím, jak to přesně definovat, ale FACE TOMORROW mě stoprocentně dostali. U tohoto stylu hraní si opravdu vybírám co poslaouchat, ale tohle stojí prostě za to. Pokud máš rád takovou hudbu ak tohle určitě musíš mít. I já se poohlédnu po samostatné nahrávce této emo bandy.