RD021 NOT / UNLEASH

„Play and dance with friends“ split CD

NOT, fastcore/grind úderka ze severozápadních Čech, přichází se svojí zabijáckou nahrávkou pro toto splitko. Kruté bicí, místo kytary cirkulárka a hlas jak zvon, to jsou NOT! Plusem jsou inteligentní politické texty, v bookletu napsané česky i anglicky. Jako partnery si nevybrali nikoho menšího než borce ze země vycházejícího slunce, UNLEASH. Tito japonští samurajové vás rozsekají svým positive fast thrash hardcore.
Play fast, short and loud or don’t!!!

SEZNAM SKLADEB:

NOT
1. Nech mě chcípnout mp3
2. Hrob
3. No words no lyrics no fuckin‘ agitation
4. Hrdina
5. Holohlavý hieny
6. Rebel
7. Sráč
UNLEASH
8. Through my eyes
9. Path
10. In my mind
11. Unless your change mp3
12. Use your voice

DATUM VYDÁNÍ: 2. srpen 2005

NÁKLAD: 500 ks

DOSTUPNOST: vyprodáno

RECENZE:

Killed by Noise # 40 – Bohdan Mach
Je snad sen každé fastcore kapely mít splitko s japonskou kapelou. Čechům Not se to povedlo, nepříjemné zjištění pro mě je jen to, že už nehrajou fastcore. Sice rychlý to pořád je, ale já nějak nemůžu ztrávit ty různý metal, mosh, hc pasáže. První kazeta Not byla fakt luxus, sypačka a mlat od podlahy, todle nějak není ono. Je to docela dobrý, šlape to atp, ale starý Not mám radši. Japonce Unleash sem do teďka neznal, ale celkem příjemně mě překvapili. Ani tohle není fastcore, ale klasickej old school řízlej „moderním“ thrashem se spoustou singalongů a výborným retro zvukem, kterej dělá tak trochu dojem jako by tuhle nahrávku vyhrabal někdo po 5 letech pod vrstvou prachu. Každopádně taky dobrý, standartní dávka palu, oproti českejm kolegům se mi zdaj kapku lepší, protože se s tím nijak moc nepářou a jedou skoro ve stejným tempu od začátku do konce. CD má celkem pěknej obal s textama a se vším všudy, našel sem na něm jednu drobnou chybičku, ale to se ztratí.

Move Your Ass! # 11 – Šaman
Haha, sen snad každé evropské fastcore kapely, vydat splitko s japonskou kapelou, se podařil teplickým Not. Na Rage Dis chords je venku splitko s Unleash. Not ve svých sedmi kouscích přitvrdili oproti splitu se Sheeva Yoga. Zní to celkově nějak hruběji a temněji. Klasickej fastcore s jedním ukřičeným vokálem a jedním hlasem kanálu. Mě se líbí, že to není chaos, ale víc punk, že se v písních dá orientovat. Rychlé části občas vystřídá nějaká pomalá bahenní a hustou atmosféru někdy proříznou i stopky. Unleash jsou hodně punkoví. Mají hodně zahulený zvuk a fakt podivnej (v dobrém slova smyslu) vokál. Připomíná mi to zpěváka z Fucked Up. Celkově mi to zní jako starý Charles Bronson, ale navíc okořeněný víc oldschool hardcore postupy a spoustou singalongů. Unleash si prostě musím pouštět pořád dokolečka. Nejvíc m baví, když tam najede nějaká melodická vložka, která fakt nakopává!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..