RD007 ABHORRENCE

„s/t“ 7″ EP

Newschool metal hardcore z Bratislavy se silným poselstvím za práva zvířat, veganství a život bez drog. Vynikající obal.
Vyšlo ve spolupráci s ACV Litvínovsko, Drugs Kill Your Mind a Vegan Idea records.

SEZNAM SKLADEB:

Strana A:
1. As vampire …
2. Abandonment
Strana B:
3. Hope dies last
4. Compassion

DATUM VYDÁNÍ: 2003

NÁKLAD: 500 ks – černý vinyl

DOSTUPNOST: vyprodáno

RECENZE:

Komunikace # 7/8 – Luděk
A tak tohle je podle mne aspirant na ípko roku 2003. Sedmipalec slovenského hardcore vydali v kooperaci 4 české labely – a po obrovských průtazích a zpožděních je tedy konečně venku. A stojí za to. Je to perfektně odvedená a zmáknutá práce. Výborná grafika na přebalu a ve vnitřňáku texty s překlady a komentáři. Tahle kapela je hodně prezentovaná jako sXe hardcore, texty se opírají do práv zvířat (Compassion) a dalších nešvarů „moderní doby“. Hudebně se pak Abhorrence určitě inspirovali u takových Morning Again, Strife, Purification nebo Earth Crisis – takže se jedná o prvotřídní hardcore. I když na mě jejich muzika působí značně depresivně (a to i díky textům), sjíždím tohle ípko poměrně pravidelně. Robin a spol. opět odvedl naprosto prvotřídní práci a myslím, že je to více než důstojná tečka za fungováním jeho labelu Vegan Idea records.

K.A.Z. # 6 – Rado
Hneď na začiatek, aby bolo jasné, ja takejto hudbe moc nerozumiem. Metal je metal, punk je punk a toto nie je new school hardcore! Hovorme tomu trebárs mosh metal, ale v mojom svete má k hardcore rovnako blízko Madonna ako Abhorrence. Jeden mój kámoš raz hovoril, že je to zlý metal, a tak sa teraz prosím nikto neurazte, ale aj ja to inak nevidím.