RD010 LYCANTHROPHY / NESOUČÁST STROJE

„Repeat of mistakes / s/t“ split 7″ EP

LYCANTHROPHY = grind core as fuck!, žádné slitování, 6 válů rychlých jako prase vás absolutně rozdrtí! Samozřejmostí jsou angažované texty.
NESOUČÁST STROJE = power violence v tradici starých spolků jako Infest nebo Crossed Out, rychlé pasáže se střídají s pomalými party, 6 štychů bez zastavení, namísto přestávek mezi válama bzukot včel!
Vyšlo ve spolupráci více labelů.

SEZNAM SKLADEB:

LYCANTHROPHY
1. Intro
2. Mental Siplicity mp3
3. I Listen…
4. Bombs and Death mp3
5. To Make One Happy
6. Life
7. Slepé iluze mp3
NESOUČÁST STROJE
1. Modlete se k Bohu mp3
2. Bludnej kruh
3. Dozorci
4. Mám pocit, že se pronesu, než to donesu
5. Sám sobě zrcadlem mp3
6. 50 vteřin mp3

DATUM VYDÁNÍ: říjen 2003

NÁKLAD: 1000 ks – černý vinyl + 300 ks – oranžový mléčný vinyl

DOSTUPNOST: vyprodáno

RECENZE:

KAZ # 7
Mám rád to čo hrajú Lycanthrophy, hodne mi to pripomína starší Warsore s brutálnejším zvukom v kombinácii s najbesnejšími kusmi Rot. Dobrý grindcore! Nesoučást stroje skvele kombinujú rýchle, ešte rýchlejšie, najrýchlejšie a stredne rýchle kusy, chcem povedať, že píšu zaujímavé, rýchle skladby s takým velmi čerstvým a lahkým prístupom. Neznejú mi ako nič, a to je dobre, nie? Dva rózne prístupy k rýchlej muzike, velmi sympatická doska.

Just do it # 3
Po oddychovo intre sa valí ultra fast grind core. Tak toto je fakt NNÁÁKKLLEEPP! 6 songov ťa zdevastuje a položí na lopatky! Plus plusom sú texty hlavne proti Bushovi a podobním teroristom. Nesoučást stroje nie sú o nič pomalší, práve eště rýchlejší. Power violence striedajú intrá s bzukotom včiel. Tiež 6 krát. Totální destrukce zaručena!!!

Bakteria # 1 – Marek Rybenský
Nejen, že tento rok bylo hodně výbornejch koncertů, ale taky vyšlo několik opravdu dobrých desek a tahle mezi ně rozhodně patří. Lycanthrophy vévoděj domácímu grind core, a myslím, že právem. Hrubej a dravej nářez, žádnej metal ale grind core, vzdáleně ovlivněnej Agathocles, a nastartovanej fastcorem. Takto si opravdu představuju grindcore. Nesoučást stroje, kteří vlastní druhou stranu, nejsou o nic pozadu. Trochu víc punk, ale ještě víc power violence, kterej zní jako bys vyhrábl nějaký nahrávky LÄRM a přefiltroval je přes MAN IS THE BASTARD. Skutečně některý vyhrávky na basu mně připomínají basový postupy Erika Wooda, jako by tam byl. Naprosto excelentní materiál a navíc prokládanej bezkonkurenčníma samplama včel.

Noise Master # 14
Co říci k LYCANTHROPHY. Stále výborný, rychlý a zabijácký grindcore s obrovským nasazením a dvěmi skvěle se přeřvávajícími hlasy, které jsou doplněny o další řev kytaristy. Sedm věcí včtně intra vám rozseká palici a nemalý podíl na tom má i zvuk/sound, který si tihle chasníci vždy dobře vychytají, takže vše je kurevsky nabuzené. Prostě to nemá žádnou slabinu. Nesoučástky se za posledních pár měsíců kurevsky zlepšili, už to není takový kravál jako dříve a tahle studiovka je toho důkazem. Celou jejich stranu doprovází bzučení včel a do toho rychlej mazec, tak trochu power violence se zničujícími pomalými pasážemi. Česky řvané texty (angažované, jak o nás samotných, tak o svinstvech co se děje na lidech…), v pomalejích pasážích trochu zmurmurované a vše na dva vokály. Obrovské nasazení Nesoučástkám nikdy nechybělo a i když na živo je to mnohem více znát, tak stále tento matroš je pořádnej mazec. Obal LYCANTHROPHY klasický vojenský, NESOUČÁST STROJE mají koláž, které moc nerozumím.

Komunikace # 7/8
Tenhle kousek černýho asfaltu skrývá na straně jedné osvědčenou kvalitu a na straně druhé zaručené překvapení. Ta osvědčená kvalita jsou Lycanthrophy – na tomhle ípku opět předvádějí zdrcující a válcující grindcore s kulometnou palboubicích a extrémními vokály – jedna ze špiček tuzemské extrémní muziky. 7 válů včetně intra – texty hlavně proti válkám (Bomby a smrt, Naslouchám) a i ty zbylé jsou hodně depresivní a nepovzbudivé. Otočíš stranu a hned druhý extrém. Hořovičtí Nesoučást stroje mixují ukrutně rychlý power violence s melodií a jde jim to náramně dobře. Perfektní promakaná muzika se super texty, naživo vynikající šou a mazec jak má být. Tahle kapela myslím konečně rozčísla takový vakuum po týhle muzice, který tu myslím trošku bylo a to Vám tihle maníci na svých šesti kusech rádi předvedou. Tohle dílko je opravdu hodně povedeným od drážek až po obal, navíc vyšlo v kooperaci 15 labelů z celé Evropy a je to další ukázka toho, že hardcore se dá dělat DIY.

Hluboká orba # 24 – Filip Fuchs
Vinylový debut obou kapel a to za spolupráce hned 15ti labelů, z nichž jeden je dokonce až z Turecka! LYCANTHROPHY mám rád naživo, zejména v jejich domovských končinách, kdy na „mini Fiestách“ v Hamrech většinou svým drtícím vystoupením nakopou prdel všem ostatním účastníkům, ale z nahrávek je to trochu slabší. Tady mi jejich „UNHOLY GRAVE na speedu“ grind attack s prvky japonského fastcore a s přeřvávajícími se vokály nějak moc nesedne. Asi za to může i zvuk – vystředovaná a nepříliš čitelná koule. Texty jsou jako obvykle plné vzteklých ataků proti manipulaci a černobílému vidění okolního světa. Věřím, že čas pro vraždící nahrávku této kapely teprve přijde! Kolegové z druhé strany jedou ještě o něco rychleji, ale kupodivu i čitelněji, což je hlavně zásluha minimálně zbustrované kytary, která zní jak balalajka v rukách šíleného HC maniaka. Z téhle partičky démonů z Hořovic mám o trochu lepší pocit, jejich ultrazběsilej hardcore marast se mi zdá takovej autentičtější a k dobrému pocitu napomáhají i skvělé texty.

Marast # 30
První jsem si poslech stranu Nesoučástí. Nejdřív se na mě vyrojilo bzučení včel a pak už to jede, od začátku chaotický, rychlý mazec. Tepající bicí, překřičující se zpěváci, ultrarychlý pasáže střídají pomalé s jednoduchými kytarovými riffy, které zní jak z dob předrevolučního punku a za chvíli už zas vřískaj ty dva maniaci u mikrofónů. Ke všem šesti zásekům, které sem vrazili, jsou texty v češtině i angličtině. Moje nejoblíbenější („punkofka“) má i nejkratší text, tak sem s ním: „Mám pocit že se pronesu než to donesu!“! Na obalu je ještě nezbytná děkovačka, mimo jiné i cosa nostra crew :-)! Označení, které používá tahle trojčlenná banda, mi přijde docela trefný, takže rychlokravál z Hořovic navždy! Intro jak z černobílého filmu pro pamětníky, a pak! Co byste čekali? No přece grindcore jak prase! Šest sogů za nejakých šest minut, takže nic zbytečně dlouhýho. Mastěj to opravdu rychle. U kapel věrných drcení jádra mám trochu problém s tím, že někdy mě chytne a jsem z něj úplně odrovnanej, a jindy mě zase naopak nudí k smrti. Tentokrát to však byl případ první. Na obalu mi trochu chybí výčet, kdo vlastně v Lycanthrophy hraje, ale to je asi jediná výtka. Toto splitko vyšlo v kooperaci 15 labelů z celého světa, tak jen tak dál. Seženete taky u HWK (známý to Horák) – finalshot@seznam.cz nebo u PHOBIE.

Cabaret Voltaire # 24 – Brada
Další z desek, na jejímž vydání se podílelo více labelů (napočítal jsem jich 17!!). Věděl jsem, že strana LYCANTHROPHY má nové vály, než na MC splitku s zicírování a revoluční postupy, ale stručně a jasně. Hlavou ti prosviští pět kulek z válek o kterých se Lycanthrophy ponejvíc zmiňují v textech a i strana jejich obalu má zachyceno tohle téma. NESOUČÁST STROJE z Hořovic jsou pro mě nový pojem. Zatímci u Lycanthrophy s klidem prohlásím tohle je grind core, tak u N. S. jsem na pochybách. Snad power violence? Šest kousků, jenž provází bzukot včel, hmyzu?! Srovnání: obě kapely se s tím neserou, ale o trochu u mě vedou Lycanthrophy, možná taky pro lépe čitelnější zvuk.

Move Your Ass # 4
Takže začneme podle abecedy. Lycanthrophy se nám po své split kazetě s Není úniku prezentují novými songy. A opět jde o devastující grind core řežbu. Tři vokály vás pekelně masakrují, řádně nasraně podnikají útok na váš sluch. Kytary si vás podají a na hrubo rozsekají, jde o pořádnej řimbuch. Nesoučást stroje oprašují zašlou slávu všech powerviolence spolků. Songy plné krkolomných přeskoků a zvratů, co kousek, to jiná ves. Jedná se o promakanou mlátičku v trdici kapel jako Infest či Crossed Out. A celé jeto proloženo perfektním muším zvukem, takže žádná pauza na oddech.

Fragile # 5
V počtu nahrávek žďáreckých Lycanthrophy se vážně neorientuju, tenhle singl je moje druhé setkání s nimi…přiznám se, první slovo, které mě napadlo jako popsání muziky, kterou Lycanthrophy hrají, bylo „výplach“. V šesti skladbách se ti pokusí urvat uši … Total grind, bez hardcore, bez punku a hlavně bez milosti. Zvuk je brutální igelitovej zhrnovač. Těš se, tihle chlápci nepoleví…texty, temný, depresivní, skutečný…jako by je psal ten kluk, co kdysi zpíval v Mrtvé Budoucnosti…hehe…mimochodem, výbornej obal!!! Druhá strana, poměrně mladá kapela Nesoučást Stroje z Hořovic…Když jsem je viděl na živo, vůbec mě to nebavilo a přišlo mi to takové nevyhrané…nahrávka je o něco lepší…asi opravdu první český opravdový power violence, nevím, ještě jsem neslyšel dobrou power violence kapelu, která by nebyla ze Států…každopádně v pomalých pasážích mi Nesoučást Stroje připomínají Spazz…jinak sypačka…střídání zpěvů je povinnost…je to celkem fajn… Vyšlo jako kolaborace spousty labelů v neuvěřitelném nákladu 1300 kopií, já mám „orandžovej“ vinyl…

Choroba mysli # 3
Když jsem se někdy na konci listopadu dozvěděl, že LYCANTHROPHY, kteří měli hrát u nás v Písku nepřijedou, protože se rozpadli, tak jsem to nechápal. Tahle kapelka to měla všechno dobře rozjetý, navíc na živo byli boží, tak proč? No, teď na začátku ledna to vypadá snad jen na ňáký změny v sestavě, tak uvidíme. Mimochodem hráli grind core se dvěma zpěvy a jelikož takhle znějící spolky můžu, tak dávám šest. Nesoučástky a jejich power violence. Jsou přirovnáváni ke CROSSED OUT a MAN IS THE BASTARD. Intra roje včel a muzika plná krutého mazce a pomalých psycho pasáží. To jsou NESOUČÁST STROJE. Hodně povedená palačinka.