RD014 SPACE TO BEING / TASTE OF FLESH

„s/t“ split 7″ EP

Boskovičáci STB hrají směsici rychlého thrash hardcore s grindem. Pět záseků včetně coveru od Charles Bronson, fakt ulítlý intra k jednotlivým válům, spousta humoru. A song „Downhill“ je hymna všech bikerů!
TOF z Indonésie drhnou zběsilý, rychlý skate thrash s naprosto bláznivým ječákem. Mají tu taktéž pět kousků.
Vyšlo za spolupráce více labelů.

SEZNAM SKLADEB:

SPACE TO BEING
1. Your hardcore
2. Surfer mp3
3. Barricades
4. Charles Bronson (cover)
5. Downhill
TASTE OF FLESH
1. Because always brother me
2. Point which will not find there’s only led us each
3. Mindful of the morrow day
4. No solution, dead end
5. Stabbed in the back

DATUM VYDÁNÍ: červen 2004

NÁKLAD: 1100 ks – černý vinyl

DOSTUPNOST: vyprodáno

RECENZE:

Noise Master # 15 – Šakal
S.T.B. pokračují v tom, v čem se nám předvedli již na nahrávkách „Dying…“ či „Sekec…“. Taky tenhle singl na sebe nechal kurva dlouho čekat, ale je to venku, takže super. Bohužel, pěkně debilní – nečitelný booklet s labelama. Jinak obsahuje produkty a firmy netestující na zvířatech. Ale zpět k S.T.B. Nachází se tu kover od Čárlse Bronsona. Parádní smršť hardcoru, šlehnutá špetkou grindcoru a hlavně thrashe se zajímavým zvukem kytary, klasickým právě pro S.T.B. Záseky tvoří velkou část tvorby S.T.B. Indonésané T.O.F. hrají parádní, rychlý, svižný a chytlavý hardcore. Nejde o nějaký zázraky, ale je to i tak hodně moc v pohodě. Mají v každém songu alespoň dvě parádní vyhrávky. Nechybí ani pískání kytar, uřvaný vokál, prostě OK. V základech hrají obě kapely stejně, akorát si každá přidává něco jiného.

Hluboká orba # 25 – Filip Fuchs
SPACE TO BEING (budiž jim země lehká) se nakonec onoho po léta inzerovaného split singlu s Edorou nedočkali, ale nakonec to klaplo s jinou kapelou z východní Asie. Mají tu matroš z jediné studiové nahrávky, kterou kdy pořídili, z roku 2002 a je to masakr – svištící thrashcore, který se i přes všechno to běsnění a max. rychlost díkybohu nerozplizne do iritujícího bordelu, ale drží pohromadě a hlavně mu nechybí nápady. Cover Charles Bronson a vlastní anglické texty o tak odlišných záležitostech jakými jsou anarchistická revoluce a ježdění na kole. Tahle deska vyšla akorát v době, kdy se kapela rozpadala (a hlavně když se začala oproti nesmělým začátkům kurevsky zlepšovat!) a myslím, že líp se s tímto světem rozloučit nemohla. TASTE OF FLESH z Indonésie (!) znějí jak SPACE TO BEING s nakřáplejším zvukem na 45 rpm, takže i zde se jede na plnej pedál a je slyšet, že pánové mají produkci na 625 Prod. naposlouchanou zcela dokonale. Ovšem ani zde nehrozí nuda a hlavně tehdy, kdy se to z rychlosti světla zvrhne do chytlavých a sborově zpívaných úderek ve středním tempu, jsou TASTE OF FLESH dokonalí. Singl vyšel v kooperaci 14ti labelů od Ruska, přes USA až po Asii.

Czechcore web – Sinner
Když jsem se dozvěděl, že budu psát recenzi na tohle split EP, měl jsem z toho opravdovou radost. Teď to však píšu se smutkem, prostě někdy to tak bývá, že člověk míní, ale osud mění. Co se dá dělat, Space To Being odehráli na brněnské hardcore punk fiestě svůj poslední koncert, takže tahle nahrávka zůstane svým způsobem takovým posmrtným mementem, škoda… Ale už dost citovejch výlevů a vraťme se zpět k nahrávce. STB tu mají matroš, kterej je dva roky starej, jo tak dlouho trvaly patálie, než se to dostalo k lidem. Ale povedlo se a my se můžem těšit na pořádnou porci extreme hardcore. Kluci střídají stop and go pasáže v perfektním rytmu, takže to nezní chaoticky, ale dalo by se to nazvat takovým „organizovaným přebíháním“. Krwák právě toto využívá ke svým sebedestruktivním výskokům, což je i zdokumentováno na bookletu. A stejně nasraný a s trochou nadsázky i sebevražedný je jeho zpěv, který občas nahradí zpěv kytaristy Wodňase. Prostě, čekejte na co jste od tohohle štýlu zvyklý, energii, fofr a návdavkem trochu toho pozitivního poselství. A nesmí chybět závěrem snad nej hitovka STB „Downhill“ s pěkným punkovým refrémem, který vybízí ke sborovým popěvkům, bikeři, něco pro vás!!!! A jdeme k druhé straně placky, kde se prezentují Taste Of Flesh. Když napíšu, že chlapící jsou z Indonesie a že produkují thrash core oldschoolovějšího ražení, bude spousta z vás již v obraze. Zpěvák má snad ocelové hrdlo nebo už přišel o hlas, to je ječák, který je jedním z těch charakteristických atributů místa, odkud je tahle kapela. A samozřejmě nakřáplá upískaná kytara, která to drtí o sto šest a občas zvolní, aby jste si mohli zaskotačit v cicrcle pitu, ale posléze to začne do vás vehementně bušit. Mlátičkové bicí jsou snad samozřejmostí, takže jak to mají kluci v názvu, během jejich setu poznáte jistě pěkný maso. A dokažu si to živě představit, jak vám letí šikmookej maník v pozici bruce leeho kolem hlavy a má u toho úsměv od ucha k uchu. Na každé straně split epka kapela ukazuje svůj způsob, jak se držet hesla „play fast or die“. Pokud bych porovnával obě kapely, vyšli by z toho TOF asi lépe. Ale deska se nedá posuzovat jenom jako souboj, takže celkovej dojem je hodně dobrej a upřímně, tohle splitko stojí za to, do něj investovat.

Killed By Noise # 31
Po dlouhý době, spoustě slibů, spoustě průserů s kapelou EDÖRA (se kterejma tenhle split měl bejt původně), je tady konečně první debutní splitko (nepočítáme-li kompilačku „Sekec Mazec“) od svitavských thrash brusičů. Hudebně se teda nejednáo čistý thrash, ale mix extrémního HC, thrashe, grindu atp., kterej ve finále zní celkem povedeně. Co mě odrovnalo je absolutně syrovej zvuk jejich strany! 4 skladby, cover od Charles Bronson a je to doma pod střechou! Z druhé strany se řítí šílenci z Indonésie – TASTE OF FLESH. I oni by skvěle zapadli do diskografie 625, jak jsem už psal o jinejch kapelách tady. Rychlej old schol hardcore řízlej thrashem, rychlý sypačky střídají pomalejší pasáže, klasický postupy a zpěvy … prostě klasika. A maj vynikající kytarový sóla a pěkně šílenej ječák. S STB skórujou 5:5! Povedenej split, jdi do toho.

Move Your Ass # 7
Konečně je venku tohle splitko, o kterém se na letácích dost dlouho psalo „soon“. Čekání se však vyplatilo a to měrou vrchovatou. Na každé straně placky po zásecích, v nichž se kapely předhánějí, která vám to líp nasere do ksichtu. Domácí aktéři tohoto splitka, Space To Being, si už podvědomí svou muzikou vydobyli a zařazují se k tomu nejlepšímu, co může domací thrash fast core scéna nabídnout. Inspiraci kluci hledají v kapelách jako Charles Bronson nebo Infest, prostě náhul, výskoky, Křivákův uvřískaný zpěv, na živo je to fakt super. Taste of Flesh z Indonésie na to jdou trochu jinak, pískající kytara a ještě víc zprasenější projev a to vše protkané oldschool kudrlinkami. Zpěv je typický pro tyhle končiny, sekaný a nesmírně nasraný, ten týpek si snad musí vykřičet duši z těla. Ke srovnání by mohli sloužit třeba Highscore, jenže s asijským temperamentem. Toto je splitko jara! PS: Nesmírná škoda, že Space To Being už nehrajou :(.

Choroba mysli # 3
Fast/thrash HC až do morku kostí. SPACE TO BEING jsem chválil již v minulém čísle a to naprosto oprávněně. Sice se mi s live vystoupením stále vyhýbají, ale co jsem slyšel, tak to je prý výborná zvěřina. Mají tady 5 songů včetně coveru od Charlese Bronsna a jejich hudba je excelentní fast hardcore. TASTE OF FLESH jsou z exotické Indonésie a mastí dneska tak populární thrash HC s uvřískaným hlasem. Taktéž pět songů, které jsou napráskaný energií jako sviňa. Já tyhle styly moc nemusim, ale tohle je fakt výborný splitko.

Just Do It # 4
STB, dobrá skratka, čo ty na to? No tak teda „soudruzi od STB“ točia na svojej strane 4 songy svojho extrémneho thrash/grind/powerviolence koktejlu + cover CHARLES BRONSON. Bubeník má palice hrubé jaxviňa a hrál predtým v TWISTED TRUTH, takže bacha na vec. Mojím favoíritom je song Downhill, ktorý je hádajte o čom… Dobré, ale naživo sa mi páčia viac. Pri TASTE OF FLESH z exotickej Malajzie ti uletí dekel! Thrash rychlý jak pes a dobrý jak sviňa! Kurwa, toto si zožeň!